Close Menu
Ekspanzija.com
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Trending
    • Elvira Rahić zbog Zmajeva stopirala nastupe u Evropi: “Ako BiH nastavi pobjeđivati, ostajem u Americi do kraja Mundijala!”
    • JANJA EVENTS Ogroman interes koji ruši kapacitete: ‘Exit’ premalen za “Summer Fusion 2026”?
    • Natalija čekala 15 godina na “Krzno”, i dobila ga džabe! Pjevačica grupe “Trik FX” progovorila o prijateljstvu na estradi, ko od kolega najbolje prolazi na terenu
    • Od „Zvezda Granda“ do balkanske Adele: Put do vrha Lidije Janković
    • Narodni spektakl u Austriji: Viki Miljković, Rade Lacković i Nermin Handžić stižu u Attnang-Puchheim!
    • Skandal za skandalom u bh. diplomatiji: Ko štiti Admira Atovića? Konaković ili ipak neko drugi?
    • Od ideje do uspjeha: Milica i Miloš Vujčić osvajaju noćni život u Lindauu
    • “Noću smo trčali preko piste da bismo stigli na Evroviziju”: Muhamed Fazlagić Fazla otvorio dušu uz Miljacku
    Ekspanzija.comEkspanzija.com
    • Početna
    • Aktuelno
    • Showbiz
    • Muzika
    • Dijaspora
    • Sport
    • Kultura
    • Život
    • Intervju
    • Koncerti
    • Zanimljivosti
    • Video
    Ekspanzija.com
    Home»Aktuelno»Jasmin Muharemović konačno objasnio: Otkud on pored slike Draže Mihajlovića, ali i zašto mu je Marinko Rokvić nudio novac
    Aktuelno

    Jasmin Muharemović konačno objasnio: Otkud on pored slike Draže Mihajlovića, ali i zašto mu je Marinko Rokvić nudio novac

    09/09/20195 Mins Read
    Podijelite
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

    „Ja sam taj“,“Prvi momak“, „Mače moje lažljivo“,“Osvajač“ samo su neki od hitova Jasmina Muharemovića,a koji je osamdesetih i početkom devedestih godina bio neprikosnoven na tadašnjoj Jugoslovenskoj estradi.

    Ni jedan veći muzički događaj nije se mogao održati bez njegovog učešća,jednostavno jer su  ga mase tražile i željele vidjeti i čuti.

    I danas je Jasmin veoma interesantan za publiku, a kada smo ga pozvali da nam da izjavu o njegovom eventualnom učešću u rijaliti programu „Parovi“, nije htio da priča na tu temu dok jednu stvar ne razjasni.

    -Ja sam zaista ogorčen i razočaran na svojevremeno pisanje o meni kako sam u Londonu se slikao ispod slike Draže Mihajlovića. Ta lažna informacija donijela mi je dosta problema, a isto tako i porodici koja je slavila svadbu, a  mene samog je emocionalno sve to jako, jako pogodilo. Taj tekst je objavljen, a da ja uopšte nisam kontaktiran, da dam bilo kakvo objašnjenje – rekao nam je Muharemović

    Evo, sad imate priliku pa recite?

    -Ja sam bio angažovan od strane romske katoličke porodice iz Bjelovara i Londona koja je slavila rođendan jednog od članova porodice i željeli su da im ja pjevam. Najidealnija opcija im je bila da uzmu dvoranu od  Pravoslavne crkve u Londonu,a ta dvorana se nalazi odmah pored pravoslavne crkve. Dakle, katolici su slavili u dvorani koja pripada pravoslavnoj crkvi. Ozvučenje za taj nastup donio je ili bilo je jednog dečka iz Banje Luke kojem je bilo krivo što nije on bio organizator svega toga, a ne samo da donese razglas. Kada sam se slikao nikakva slika nije bila iznad moje glave ili iza mojih leđa. Ja veoma znam sa kim sa se slikao i ko me je slikao. Iz objesti ili ljubomore taj isti Banjalučanin je napravio fotomontažu sa slikom Draže Mihalovića iza mojih leđa i sve mi to napakovao. On već dvije godine ne dolazi u Banjaluku, vjerovatno veoma dobro zna i razlog. Ja sam Bosanac od glave do pete, ponosim se državom BiH i to mi niko i nikada neće iz mog srca i duše oteti. Najjadniji su oni koji pokušavaju na osnovu nacionalizma da nekome nešto napakuju,a ja sam nažalost bio žrtva jedne takve bolesne osobe.

    Da li je bilo još takvih ili sličnih dešavanja?

    -Mi pjevači smo uvijek na udaru,a veoma često nekih laži i loših vijesti. Prije tri godine sam trebao da tokom dana pjevam na jednom teferiću u Janji,ali taj dan je bilo mislim 45 stepeni, pa je meni na putu, još u automobilu pozlilo i završio sam u bolnici dobio infuziju, baš mi je bilo loše. Da bi kasnije izašle informacije kako ja nisam došao jer sam otišao negdje drugo da pjevam.Ali, mediji su opet dobili tu informaciju od lažnih prijatelja i opet mene nisu kontaktirali. Ja prema Janji imam poseban odnos i tu se uvijek rado vraćam i pjevam.

    Da se sada vratimo na priču o „Parovima“.

    -Da, pozvani smo moj brat Esad Plavi, Sejo Kalač i ja. Mislim da sam ja u tim godinama kada mi nije sve to potrebno, valja biti „zatvoren“ tolike mjesece,a kako sam čuo moramo ostati najmanje tri mjeseca. Ali, iskreno govoreći ja kada bi ušao u Parove napravio bi zaista veliku pometnju. Dosta toga znam, nikada ne bi dao na sebe,ali meni je draže da idem da pjevam, da na taj način pare zarađujem,a ne da se tamo snimam 24 sata. Ma, bolje da me pitaš o tome kako sam otvorio pitaru u Beču,a koje pravi najbolji majstor za pite u Beču,a koji je porijeklom iz Makedonije. Ali, kada bi ušao ja bi se borio kao partizan, ne bi dao na sebe, a štitio bi  nemoćne.  Po, meni Sejo Kalač bi trebao da uđe, oni bi ga zaista gotivili, i njemu bi to bilo zaista idealno. Meni, zaista ne pada napamet.

    Nedavno je u jednom intervju Miloš Bojanić „negativno opleo“ po Marinku Rokviću rekavši kako je veliki prevarant i zavodnik žena kojima je uzimao novac. Tu ste negdje ista generacija, poznajete i jednog i drugog… Vaš komentar?

    -To uopšte nije u redu, Marinko Rokvić je gospodin za Miloša Bojanića. Kome valja Miloš Bojanić, ma ne zanimaju me ni jedan ni drugi, ali treba da govorim istinu. Jednom smo Marinko i ja bili u Australiji na turneji i uvijek me je pitao treba li mi šta, treba li mi novca ili nešto drugo. Marinko je vaspitan i ima veoma dobro vaspitanu djecu.

    Ima li još nešto što te nervira po pitanju karijere, muzike?

    https://www.youtube.com/watch?v=DjYoih4TwTA

    -Ima, a to je nepoštivanje bh. pjevača,a posebno kada su Bajramska veselja, druženja u pitanju. Ja poštujem kolege iz Srbije, ali u BiH tokom Bajramskih koncerata pjeva veoma malo pjevača iz BiH i to je zaista žalosno. Pa, mi nemamo valjanu televiziju koja bi podržala bh. pjevače, nemamo adekvatnog medija koji bi stao iza nas.

    Da li ti je nekada tokom karijere „izmakla“ neka pjesma koja je kasnije postala megahit?

    -Da, da, a riječ je o pjesmi „Kazni me kazni“ koju je snimila Vesna Zmijanac. Ona je svojevremeno tražila od Novica Urševića neku dobru pjesmu i on joj ponudi „Kazni me Kazni“,a onda se meni izvinuo i rekao da će meni isto uraditi neki dobar hit i zaista je održao obećanje i snimio sam njegovu pjesmu „Prvi momak“ sa kojom sam svojevremeno razvalio Jugoslaviju“.

    Bato Šiši

     

     

     

     

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Tumblr Email Copy Link

    Povezane objave

    Elvira Rahić zbog Zmajeva stopirala nastupe u Evropi: “Ako BiH nastavi pobjeđivati, ostajem u Americi do kraja Mundijala!”

    04/06/2026

    Natalija čekala 15 godina na “Krzno”, i dobila ga džabe! Pjevačica grupe “Trik FX” progovorila o prijateljstvu na estradi, ko od kolega najbolje prolazi na terenu

    18/03/2026

    Od „Zvezda Granda“ do balkanske Adele: Put do vrha Lidije Janković

    12/03/2026
    Nove vijesti

    Elvira Rahić zbog Zmajeva stopirala nastupe u Evropi: “Ako BiH nastavi pobjeđivati, ostajem u Americi do kraja Mundijala!”

    04/06/2026

    JANJA EVENTS Ogroman interes koji ruši kapacitete: ‘Exit’ premalen za “Summer Fusion 2026”?

    17/04/2026

    Natalija čekala 15 godina na “Krzno”, i dobila ga džabe! Pjevačica grupe “Trik FX” progovorila o prijateljstvu na estradi, ko od kolega najbolje prolazi na terenu

    18/03/2026

    Od „Zvezda Granda“ do balkanske Adele: Put do vrha Lidije Janković

    12/03/2026
    O nama
    Tagovi
    Adin Paro Admir Atović Almir M % Tribun band Armin Kurtović Bajro Planjanin beslic centar crvena Crvena jabuka Denial Ahmetović Džemo Novaković Dženana Husejnagić Batkitar Elvir Šendro Emina Jahović Emir Đulović fizioterapije halid Hamza Kurtović Haris Berković Hercegovina Ivan Stanić jabuka Kemal Hasić kostobolja Lidija Janković magistar Maino Đuran Mile Kitić Milica i Miloš Vujičić Minela nezirović Mirza Delić mostar Muhamed Fazlagić Fazla Muhamed Čengić Čenga na Nermin Handžić Rade Šerbedžija Rehabilitacioni Riad Dubičić Saša Lazić Sejo Kalač slider Viki Miljković Vlatko Glavaš Život
    WEB Development KGDevs.com

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Enabled!
    Ad Blocker Enabled!
    Naša web stranica funkcionira prikazivanjem online oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete isključiti blokator oglasa.