PočetnaAktuelnoDžeko sa dva gola vodio Romu do pobjede

Džeko sa dva gola vodio Romu do pobjede

Fudbaleri Rome su večeras kao gost savladali Austriju rezultatom 4:2

Utakmica je loše počela za Romu, koja je već u drugoj minuti primila gol. Strijelac za vodstvo Austrije bio je Kayode nakon dosta loše intervencije odbrane rimskog kluba. Ipak, samo tri minute kasnije stigao je odgovor Rome. Peres je uposlio Džeku, a našem napadaču nije bilo teško da postigne svoj prvi gol na večerašnjoj utakmici.

Već u 18. minuti potpuni preokret Rome. Smušenost odbrane Austrije nakon šuta Edina Džeke najbolje je iskoristio Daniele De Rossi, koji je rutinski pospremio loptu u mrežu za vodstvo Rome od 2:1 i rezultat prvog poluvremena. Treći gol na utakmici viđen je u 65. minuti. Roma je izvela odličan napad a Džeko je izbio sam pred Hadžikića, savladao ga ali je pogodio stativu, te iz drugog pokušaja zatresao mrežu. Tada je bilo jasno da će Roma upisati tri boda u Beču, a na 4:1 je u 78. minuti povisio Radja Nainggolan. Konačan rezultat utakmice postavio je Grunwald u 89. minuti.

Edin Džeko je u 88. minuti mogao i do hat-tricka, ali je njegov odličan udarac ipak otišao preko gola domaćeg tima, čiji su se defanzivci večeras propisno namučili sa našim napadačem.